پاورپوینت کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش دکتر علی علاقه مند|42087765

پاورپوینت رایگان جامعه شناسی آموزش و پرورش دکتر علی علاقه بند,دانلود رایگان پاورپوینت جامعه شناسی آموزش و پرورش,پاورپوینت رایگان درس جامعه شناسی علی علاقه بند,پی دی اف کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش,جامعه شناسی آموزش و پرورش pdf,اصول جامعه شناسی آموزش و پرورش

پاورپوینت کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش دکتر علی علاقه مند|42087765|مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش دکتر علی علاقه مند آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

پاورپوینت کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش دکتر علی علاقه مند

دانلود پاورپوینت کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش دکتر علی علاقه مند در قالب 240 اسلاید و با فرمت pptx


مشخصات فایل
تعداد صفحات240
حجم76/131 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیpptx

توضیحات کامل

دانلود پاورپوینت کتاب جامعه شناسی آموزش وپرورش دکتر علی علاقه مند در قالب 240 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

فهرست :

مقدمه
جامعه‌شناسی سیاسی
گرایش‌های عمده در جامعه‌شناسی سیاسی
بنیان‌گذاران جامعه‌شناسی سیاسی
سنت مارکسیستی در جامعه‌شناسی سیاسی
سنت وبری در جامعه‌شناسی سیاسی
جامعه‌شناسی سیاسی جدید
پایان

مقدمه :

جامعه‌شناسی سیاسی از پیوند دو دانش جامعه‌شناسی و سیاست متولد گشته است، و برای درک آن لازم است جامعه و سیاست را جداگانه فهم کنیم و سپس جامعه شناسی‌سیاسی را تعریف کنیم. جامعه: جامعه را می‌توان گروه‌بندی متمایز و به هم پیوسته‌ای از افراد انسانی دانست، که در مجاورت یکدیگر زندگی می‌کنند، و رفتارشان با عادات، هنجارها و اعتقادات مشترک فراوانی مشخص می‌شود؛ که آن‌را از گروه‌بندی‌های انسانی دیگر که عادات، هنجارها و اعتقادات آشکارا متفاوتی دارند متمایز می‌کند.

جامعه‌شناسی: اصطلاح جامعه‌شناسی را نخستین بار اگوست کنت فیلسوف و متفکر فرانسوی، در قرن نوزدهم برای مشخص کردن علم مربوط به جامعه به‌کار برد. متفکران پیش از وی برای نام‌گذاری این علم از اصطلاح "فیزیک اجتماعی" استفاده می‌کردند. جامعه‌شناسی شناخت منشاء تکامل، ساختار و کار ویژه‌های گروه‌های اجتماعی، شکل‌های آنها، قوانین، آداب و رسوم، شیوه‌های زندگی، اندیشه و عمل و مشارکت آنها در فرهنگ و تمدن بشری است؛ و می‌کوشد اصول عام پدیده‌ها و روابط اجتماعی را کشف کند، و قوانیین دگرگونی و رشد جامعه را بر پا دارد. واحد تحلیل در جامعه‌شناسی، جامعه است با این خصیصه که، جامعه پدیده‌ای مجزا، دارای انسجام درونی و خود سامان‌بخش است.


"